İptal ve İade Koşulları Son Güncelleme Tarihi 3 ay önce

Freelancers'ta sipariş iptal politikası nasıl işler?


Verdiğin siparişle ilgili sorun yaşıyorsan, Çözüm Merkezine ulaşabilirsin. Çözüm Merkezi platformunda hem alıcı hem de freelancer tarafı, şeffaflık ve tarafsızlık ilkemiz gereği siparişle ilgili yaptığımız konuşmaları ve tarafımızca uygulanan yaptırımları görebiliyor. 

 


Alıcı, freelancer'ın yaptığı işten memnun kalmazsa ne olur?


Freelancers platformunda hazır ürün satışı yapılmadığı ve her çalışma alıcı talebine göre hazırlanarak kişiye özel sunulduğu için, Freelancers kurallarına göre teslim süresi dahilinde alıcı talebine göre revizyon imkanı sunan, kaynak dosya teslimi yapılmış bir siparişte freelancerın da emeğini göz önünde bulundurmak zorundayız.

 

Alıcı, freelancerın yaptığı işten memnun kalmadığı durumlarda gerek alıcının zamanı; gerekse freelancerın emeği boşa gitmemesi adına alıcının, freelancerdan revize talebinde bulunmasını öneriyoruz. Sipariş sayfasından ‘revizyon’ talebinde bulunabilirsin. 


Freelancer sipariş teslimi yaptıktan sonra, alıcının 3 günlük inceleme süresi bulunur. Alıcı tüm revizyon, itiraz ve iptal taleplerini bu süre içerisinde ve siparişi onaylamadan iletmelidir. Alıcı siparişi onayladıysa ödemenin freelancera aktarımını gerçekleştirmiş olur. 


Hangi durumlarda sipariş iptal edilir?


Siparişin iptali için bize Çözüm Merkezi üzerinden ulaşabilirsin. Tarafların şu durumlarda sipariş iptal etme hakkı olur;


1- Freelancer'ın teklifte belirttiği zamanda siparişi teslim edememesi,


2- Freelancer'ın sipariş sürecinde geri dönüş sağlamaması


3- Freelancer ile sipariş iptalinde hemfikir olunması


4- Alıcının sipariş sürecinde geri dönüş sağlamaması

5- Alıcının yorum ve puanlamayı öne sürerek ekstra hizmet taleplerinde bulunması

6- Freelancer'ın talep edilen hizmeti etik bulmaması


İptal talebin bu maddelerin dışında olup yine de iptal talebinde bulunduğun takdirde karşı tarafa iptal talebinin onaylanıp onaylanılmadığı sorulur. Freelancer seninle aynı fikirde olmadığını söylerse verilen hizmet Freelancers editörlerince gözden geçirilerek karara bağlanır. Bu karar, siparişin revize edilerek son haline getirilmesi ve onaylanması da olabilirken, ücretin tam veya kısmi iadesi de olabilir.


Siparişinle ilgili sorun yaşıyorsan ya da aldığın hizmetten memnun kalmadıysan, sorunlu olduğunu belirttiğin bölümlerin ekran görüntülerini, madde madde gerekçe sıraladığın bir listeyle destekleyerek Çözüm Merkezi’ne iletebilirsin. İade politikası ile ilgili, onaylanan siparişlerin ödemesinin anında freelancera aktarıldığını ve sipariş sürecinin sonlandığını hatırlatmak istiyoruz. Bu doğrultuda sipariş onayı sonrasında ilgili iade işleminin gerçekleştirilmesi talebini direkt olarak hizmeti sağlayıcı olan freelancer’a iletmeni öneriyoruz.

Aklına takılan konular olursa bize her zaman destek merkezimiz üzerinden ulaşabilirsin.