Fikri Mülkiyet Son Güncelleme Tarihi 3 ay önce

Fikri Mülkiyet İddiaları (Telif Hakkı Ticari Marka İhlali)


TELİF HAKKI İHLALİ İDDİALARINI BİLDİRME

Freelancers.com.tr'in içeriği, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğe (UGC) dayanmaktadır. Freelancers, kullanıcı tarafından yüklenen/oluşturulan içeriği telif hakkı veya diğer hakların ihlali açısından kontrol etmez. Ancak, yüklenen içeriğin herhangi birinin telif hakkınızı veya ilgili münhasır hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, aşağıdaki süreci izlemelisiniz. Freelancers, bildirilen ihlalleri inceler ve üçüncü taraf haklarını ihlal ettiği gösterilen içeriğini kaldırır veya devre dışı bırakır.


Bildiriminizi hızlı ve etkili bir şekilde incelememize olanak sağlamak için, bir telif hakkı ihlali bildirimi ("Bildirim") aşağıdakileri içermelidir:


Telif hakkıyla korunan çalışmanızın ve atıfta bulunduğunuz telif hakkı(lar) kapsamında neyin korunduğunun tanımlanması

Telif hakkı sertifikalarınız/tanımlamalarınız ve türü, örneğin kayıtlı veya kayıtsız

Tescil numarası veya tescil sertifikasının bir kopyası gibi telif haklarına sahip olduğunuzun kanıtı

Kullanıcı(lar)ımızın telif(ler)inizi nasıl ihlal ettiğinin iddia edildiğine dair kısa bir açıklama

İhlal ettiğini iddia ettiğiniz ve kaldırılmasını talep ettiğiniz materyallere, örneğin Hizmetin® url'si, bir kullanıcıya sağlanan çıktıya bir bağlantı vb. açık referans.

Tam adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız.

Materyalin şikayet edilen şekilde kullanımına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan.

Bildirimde verilen bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya ihlal edilen münhasır bir hakkın sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi veya telif hakkı sahibi adına şikayette bulunmaya yetkili olduğunuza dair yalan yere yemin cezası altında yapılan bir beyan ihlal edilen münhasır bir hakkın sahibi.

Elektronik veya fiziksel imzanız

Bildiriminizi, atanmış / Telif Hakkı İddiaları Temsilcimize şu adresten gönderebilirsiniz:


FREELANCERS | Freelancers Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.

Adres: Koru Mah. Boğaziçi Caddesi No: 44 Sarıyer, İstanbul

İnternet Adresi: www.freelancers.com.tr 

Elektronik Posta Adresi: info@freelancers.com.tr 


Telif hakkınızı ihlal ettiği iddia edilen kullanıcıya Bildirim hakkında bilgi vereceğimizi ve yanıt vermesine izin vereceğimizi unutmayın. Yeterli ihlal kanıtının sağlandığı durumlarda, kullanıcının yanıtını almadan önce bildirilen materyalleri kaldırabilir veya askıya alabiliriz. Hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen kullanıcının bize, ihlalde bulunduğu iddia edilen materyalin yayınlanmasına izin verildiğini belirten uygun bir karşı bildirim sağladığı durumlarda, sizi bilgilendirebilir ve ardından kaldırılan veya devre dışı bırakılan materyali değiştirebiliriz. 


Fiziksel veya elektronik imzanız.

Kaldırılan veya erişimi engellenen malzemenin tanımı ve kaldırılmadan veya erişim engellenmeden önce malzemenin göründüğü konum.

Sizinle iletişim kurabileceğimiz yeterli bilgi (adınız, posta adresiniz, telefon numaranız ve varsa e-posta adresiniz dahil).

Yukarıda tanımlanan materyalin, kaldırılacak veya devre dışı bırakılacak materyalin bir hata veya yanlış tanımlanması sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığınıza dair yalan beyanda bulunma cezası altında bir beyan.

Adresinizin bulunduğu yargı bölgesindeki (veya Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet ediyorsanız, Web Sitesinin bulunabileceği herhangi bir yargı bölgesindeki) Federal Bölge Mahkemesinin yargı yetkisine rıza göstereceğinize ve kabul edeceğinize dair bir beyan söz konusu şikayeti Web Sitesine sağlayan kişiden (veya o kişinin bir temsilcisinden) alınan hizmet.